Banner Główna Strona - Wydawnictwo MARTEL | Świat Kolorowanek

Wydawnictwo MARTEL
jest liderem na rynku w obszarze
książek dla dzieci.

Od kilkunastu lat działamy na rynku nieprzerwanie promując literaturę dla dzieci. Pamiętajmy, że przygoda z książkami zaczyna się wcześnie, najmłodsi biorą do rąk kolorowanki czyli małe książeczki zachęcające do rysowania, malowania, odczytywanie pierwszych słów z podpisów pod obrazkami. W ten sposób budzi się ciekawość i maluch odkrywa książkę jako źródło zabawy i nowych odkryć.

W ofercie Wydawnictwa MARTEL znajdziecie bardzo szeroki wybór kolorowanek. Tematyka jest wyjątkowa, takiej nie spotkacie na rynku, mamy nie tylko dinozaury, księżniczki czy kwiaty ale też pojazdy wojskowe, maszyny rolnicze, instrumenty muzyczne i piratów.

Co jest wyjątkowe w publikacjach Wydawnictwa MARTEL? Druk jest bardzo wyraźny, mocna kreska pomaga młodemu rysownikowi kontrolować kredkę w dłoni. Duże i bardzo wyraźne kształty ułatwiają działania artystyczne.

    1. a co daje maluchom kolorowanie? zanim rodzic czy opiekun powie, ze nie warto tracić na to czasu, warto to przemyśleć. kolorowanki wpływają bowiem na:
     Motorykę małą i precyzję. Dziecko uczy się, jak w prawidłowy sposób trzymać kredkę w dłoni, w jaki sposób koordynować ruchy palców i dłoni, aby nie przekraczać linii, jak wykonywać drobne ruchy. Ma to ogromny wpływ dla późniejszej nauki pisania. Debiutujący uczeń nie musi już przyswajać tak podstawowych zasad, a pewne czynności są już zautomatyzowane.
    2. Skupienie uwagi. Wszyscy wiemy, że z tym małe dzieci mają największy problem. Dzięki kolorowankom angażują się w jedną czynność. Dążenie do celu, jakim są dokładnie i starannie wypełnione kolorami pola, to z kolei nic innego jak ćwiczenie wytrwałości. Oczywiście te dwa aspekty także mają niebagatelne znaczenie na drodze przygotowań do podjęcia nauki w szkole.
    3. Wyobraźnię i kreatywność. Część obrazów, jakie tworzy dziecko, zależy tylko i wyłącznie od niego samego. Smyk może ćwiczyć swoją wyobraźnię, dla zabawy kolorując np. niebieskie rośliny. A później, w ramach ćwiczeń, możemy porozmawiać z nim o tym, jakby to było, gdyby rośliny były niebieskie.

A co jeśli…dziecko nie chce kolorować?
Gdy maluch wyraźnie odmawia kolorowania, rodzice mają prosty wybór – albo zrezygnować z tej aktywności (czego nie polecamy) albo szukać przyczyn tego protestu. Te przyczyny sa często naprawdę łatwe do zidentyfikowania.

Spróbuj przekonać dziecko do kolorowania pamiętając o:

Kredkach dobrej jakości. Niektóre szybko się łamią, co frustruje i zniechęca malca do kolorowania. Inne z kolei mają blade kolory i wymagają dużego nacisku, co jest dla dziecka męczące. Wybierzmy kredki odporne na złamania i o żywych barwach. I powiedz oraz pokaż dziecku, że teraz będzie łatwiej. Odpowiednich obrazkach. To, że dziecko nie chce pokolorować kwiatka nie oznacza, że odmówi, gdy dostanie kolorowankę z innym obrazkiem. Pozwól dziecku wybierać, co chce kolorować. Trzeba znaleźć w bogatej ofercie takie książeczki, których tematyka wciągnie małego artystę. Tworzeniu galerii dzieł.

Poświęć jedną ścianę dziecięcego pokoju albo drzwi lodówki i wieszaj na niej dzieła swojej pociechy. Warto chwalić malucha w obecności rodziny lub gości i prezentować jego dzieła. Pozytywna motywacja potrafi zdziałać cuda. Jeśli jednak i to nie działa i kolorowanki nadal leżą na półce a kredki w pudełku – po prostu poczekaj. Nie naciskaj i nie zmuszaj, ale schowaj kolorowanki na kilka tygodni. Przez ten czas zaproponuj malowanie i rysowanie kredą, a po dwóch lub trzech miesiącach spróbuj znowu zachęcić dziecko.

Wydawnictwo MARTEL istnieje od kilkunastu lat i jest dziś jednym z liderów w branży wydawniczej. Naszą specjalnością są książki dla dzieci. W oparciu o sprawdzone metody naukowe staramy się stale poszerzać naszą ofertę i nieprzerwanie proponować Czytelnikom książki o wysokiej wartości edukacyjnej.
 
Duży nacisk kładziemy na różnorodność i dostosowanie oferty do rozmaitych grup wiekowych. Jak powszechnie wiadomo, przygoda z książkami powinna zaczynać się jak najwcześniej, praktycznie już od wieku niemowlęcego. Oglądanie obrazków, poznawanie kształtów, ich malowanie, rozwija ciekawość i wrażliwość młodego człowieka. Jest dla malucha źródłem zabawy, ale i pierwszej edukacji.

W ofercie Wydawnictwa MARTEL znajdziecie bogaty i wszechstronny wybór kolorowanek. Tematyka książeczek jest wyjątkowa i unikatowa na rynku, bo zaspokaja oczekiwania nawet najbardziej wymagających małych rysowników i ich opiekunów. Co więc jest szczególnego w kolorowankach naszego wydawnictwa? Jakie argumenty przemawiają na korzyść? Wymieńmy choćby kilka, szczególnie docenianych przez naszych Klientów:

   1. Dzięki kolorowankom Wydawnictwa MARTEL dziecko uczy się, jak w prawidłowy sposób trzymać kredkę w dłoni; w jaki sposób koordynować ruchy palców i dłoni, aby nie przekraczać linii. Ćwiczenie motoryki ma ogromny wpływ na późniejszą naukę pisania. Wkraczający w świat szkolny uczeń nie musi już przyswajać podstawowych zasad, pewne czynności są już zautomatyzowane.
   2. Kolorowanki Wydawnictwa MARTEL są opracowane w taki sposób, by skupiały uwagę małych rysowników. Wszyscy wiemy, że właśnie ze skupieniem uwagi dzieci mają duży problem. W naszych kolorowankach angażują się w jedną czynność, ćwicząc jednocześnie wytrwałość – tak potrzebną w późniejszej edukacji.
   3. Nasze kolorowanki pomagają kształtować wyobraźnię i kreatywność. Część obrazów, tworzonych przez dziecko, zależy tylko i wyłącznie od niego. Smyk może ćwiczyć swoją wyobraźnię, dla zabawy kolorując np. niebieskie rośliny. Później, w ramach ćwiczeń, możemy porozmawiać z nim o tym, jakby to było, gdyby rośliny były niebieskie.
A co jeśli… dziecko nie chce kolorować?Gdy maluch wyraźnie odmawia kolorowania, rodzice mają prosty wybór – albo zrezygnować z tej aktywności (czego nie polecamy) albo szukać przyczyn takiego protestu. Przyczyny są często łatwe do zidentyfikowania. Spróbuj przekonać dziecko do kolorowania pamiętając o:
   1. Kredkach dobrej jakości. Niektóre szybko się łamią, co frustruje i zniechęca malca do kolorowania. Inne z kolei mają blade kolory i wymagają dużego nacisku, co jest dla dziecka męczące. Wybierzmy kredki odporne na złamania i o żywych barwach.
   2. Odpowiednich obrazkach. To, że dziecko nie chce pokolorować kwiatka, nie oznacza, że odmówi, gdy dostanie kolorowankę z innym obrazkiem. Pozwól dziecku wybierać, co chce kolorować. W bogatej ofercie kolorowanek Wydawnictwa MARTEL z pewnością znajdziesz książeczki, których tematyka wciągnie małego artystę.
   3. Tworzeniu galerii dzieł. Poświęć jedną ścianę dziecięcego pokoju albo drzwi lodówki i wieszaj na niej dzieła swojego małego artysty. Warto chwalić malucha w obecności rodziny lub gości i prezentować jego dzieła. Pozytywna motywacja potrafi zdziałać cuda. Zapraszamy do wspólnego kolorowania.

Bądź na bieżąco! Odwiedź nasz sklep! KUP TERAZ!

Kolorowanki dla najmłodszych. Świetna nauka przez zabawę. Zanurz się w przygodę razem z Wydawnictwem MARTEL JUŻ DZIŚ!

Logo - Wydawnictwo MARTEL | Świat Kolorowanek
Grafika - Seria Niebieska - Wydawnictwo MARTEL | Świat Kolorowanek

DANE KONTAKTOWE

ZAMÓWIENIA TELEFONICZNE:

62 753 20 29 wew. 21 lub 22
62 753 66 83 wew. 21 lub 22

DANE FIRMY

Wydawnictwo MARTEL sp. z o.o.

siedziba: ul. Piwonicka 8, 62-800 Kalisz
biuro: ul. Wrocławska 152, 62-800 Kalisz
magazyn: ul. Wrocławska 174, 62-800 Kalisz

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

Kup swoją
WYMARZONĄ KOLEKCJĘ

już dziś!

KOLOROWANKI DLA NAJMŁODSZYCH
PEŁNA OFERTA KOLOROWANEK.
Logo - Wydawnictwo MARTEL | Świat Kolorowanek
Logo - Wydawnictwo MARTEL | Świat Kolorowanek

Copyright by Wydawnictwo MARTEL, 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.